Ylli i Tottenhamit gjen gjëra të çmuara në bodrumin e shtëpisë së tij

0
237

Ylli i Tottenhamit, Mousa Dembele e ka blerë një hotel në Antëerpen. Të njëjtin ai filloi ta renovoi për ta bërë vilë luksoze private.

Por, punët e para në këtë pronë e kanë befasuar atë. Në bodrum janë gjetur mbetje arkeologjike.

Gota porcelani, qeramike dhe gjësende nga shekulli 18 janë gjetjet e para pas hulumtimit të arkeologëve.

Me kërkeëse të krerëve të qytetit, zona është në duart e arkeologëve dhe se Dembele nuk e ka aktualisht pronën në duart e tij.