VIDEO/ Chelsea fiton me përmbysje

0
262

Chelsea ka mposhtu Newcastle me rezultatin 3-1 duke përmbysur golin e parë të shënuar nga miqtë në mminutën e 12.

Chelsea e ktheu rezultatin që në pjesën e parë me golat e shënuar nga Hazard dhe Morata, teksa në pjesën e dytë ishte përsëri Hazard ai i cili vulosi takimin.

Pas 15 ndeshjesh Chelsea ndodhet -8 pikë nga Manchester City (40) që ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar dhe me pikë të barabarta me Manchester United që luan sot me Arsenalin.