Vdes në spital vrasësi i njohur amerikan, Charles Manson

0
213

Serialkilleri amerikan Charles Manson ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare, sipas mediave amerikane.

Ai ishte shtruar në një spital të Kalifornisë disa ditë më parë, dhe gjendja e tij u përkeqësua.

Manson u bë i famshëm fatkeqësisht pasi ka qënë një nga vrasësit më gjakftohtë në historinë e SHBA, ai i Cielo Drive, ku u vranë Sharon Tate dhe katër miqtë e saj.