U fol se ishte i sëmurë, rikthehet Flori Mumajezi

0
206

Flori Mumajesi është një prej këngëtarëve më të dashur për publikun shqiptar.

Po ashtu ai njihet edhe për punën e talentuar si kantautor, i cili ka sjellë shumë prej projekteve më të mira në tregun e muzikës shqiptare tashmë për më shumë se një dekade.

Mirëpo së fundmi këngëtari u  duk sikur u largua disi si nga studioja dhe akoma dhe më shumë nga skena, pasi nuk e kemi parë më në koncerte.

Gjithashtu gazetarja Megi Bilo zbuloi se Flori Mumajesi vuan nga një problem shëndetësor me mëlçinë dhe kjo ka qenë arsyeja përse kantautorin nuk e kemi parë në koncerte apo me ndonjë projekt të ri muzikor.

Por mësuam se Flori do të rikthehet në ekran dhe pikërishtë këtë të diel tek ‘Kënga magjike’ ku do të prezantojnë këngën me kolegun dhe mikun e tij më të mirë Klajdi Haruni.

Në  një video  e publikuar nga Klajdi në llogarinë e tij në Instagram shohim dhe Flori Mumajezin, duke na treguar se janë të detyruar të punojnë me gjenerator pasi ju kanë ikur drtiat dhe ndërkohë prezantojnë dhe titullin e këngës e cila është ‘Nuk të dua dot më pak’.

Me siguri kënga do të kthehet në hit si çdo këngë tjetër e Flori Mumajezit.