Sot nënshkroi me Realin, por nuk do ta besoni çfarë tha Diaz kur ishte 12 vjeç!

0
226

Një fakt interesant vjen nga Spanja, nga transferimin i fundit i Real Madrid.

‘Los Blancos’ kanë kompletuar transferimin e talentit Brahim Diaz nga Manchester Cityt.

Por askujt nuk i shkon në mendje që transferta e fundit e Real Madridit njihet si një tifoz i Barcelonës që ka idhull Leo Messin.

Këtë e ka zbuluar programi ‘Jugones’ i ‘La Sexta’, me publikimin e një interviste të Diaz, kur ishte vetëm 12 vjeç, pjesë e Malagas.

Në këtë intervistë, Diaz mes Real Madridit dhe Barcelonës zgjedh këta të fundit, duke shtuar se ka idhull Lionel Messin.