Skandali i paparë trondit Britaninë: ‘Rroken’ dukeshat në Pallatin Mbretëror?

0
203

Probleme në familjen mbretërore? Sipas medias, Meghan Markle dhe Princi Harry vendosën të largohen nga Pallati Kensington, pasi ata nuk duan të jetojnë pranë Kate Middleton dhe Princi William.

Pas martesës, ata u zhvendosën në Pallatin Kensingtonit, por jo në pallatin e vetë, por në një shtëpi më të vogël pranë saj, e cila ka dy dhoma gjumi.

Shtëpia është më modeste, më e vogël, kështu që nuk është çudi që ata duan një shtëpi më të madhe.

Pallati Kensington është i madh. Aty jeton në Kate Middleton dhe Princi William, të afërmit mbretëror, Duka dhe dukesha e Gloucester, Duka dhe dukesha e Kentit dhe Princi Michael i Kentit – kushëriri i parë i Mbretëreshës Elizabeta II dhe gruaja e tij.

Mediat britanike shkruajnë se është kjo familja që paraqet probleme për Harry dhe Meghan, më saktësisht duka 74-vjeçari i Gloucester dhe gruaja e tij, Bridget. Ata jetojnë në një apartament me 21 dhoma dhe fqinjët e parë janë William dhe Kate, dhe Harry thuhet se e hodhi syrin pikërisht atë pjesë të pallatit. Megjithatë, Bridget nuk dëshiron të zhvendoset.

«Ajo dhe burri janë anëtarë të plotë të familjes mbretërore. Ata janë ende duke bërë punën e tyre dhe mbretëresha u ka dhënë atyre apartamentin», tha një burim i Daily Mail pranë dukeshës.

Brenda familjes, diskutohet se princat duhet të ndahen pasi detyrimet e tyre prej tani do të jenë të ndryshme.

Nëse do të kenë probleme me të afërmit për shkak se Meghan dhe Harry duan të zhvendoset, kjo mbetet të shihet në të ardhmen.