Si të largoni pikat e zeza në mënyrë natyrale

0
263

Nëse jeni ndër njerëzit që ka pika të zeza në fytyrë, mos u brengosni ngase ka shumë trajtime natyrale për t’i hequr ato.
Lajmi.net ju sjellë disa mënyra trajtimi natyrale për t’i hequr pikat e zeza në fytyrë:

Përdorni lëng domatesh në zonat e infektuara. Përdorni sasi të vogël të vajit të bajames në qarqet tuaja të errëta.

Përzieni lëngun e portokallit me glicerinë dhe aplikojeni në zonat e errëta.

Qeset e qajit i lë në ujë pak kohë, pastaj i vendosë në sy.

Preni trangujt dhe vendosni në sy. /Lajmi.net/