Shqiptari i Premierligës do luajë për Kosovën, e konfirmon presidenti i FFK-së

0
196

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka folur për lojtarët që pritet të luajnë për Kosovën.

“Florent Hadërgjonaj do ta veshë fanellën e Kosovës”, kështu është shprehur kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi.

Mbrojtësi i Hudersfield në Premierligë, Hadërgjonaj, nuk po ka hapësira te Zvicra dhe për këtë arsye, pritet të grumbullohet nga “Dardanët”.