Shqiptari azilant takon presidentin e Francës dhe i bën një kërkesë, përgjigjja e tij e lumturon

0
586

Një shtetas shqiptar azilant në Francë ka publikuar një video mjaft të veçantë.

Ai ka patur mundësi që të komunikoje direkt me presidentin e Francës Emmanuel Macron, gjatë një vizite të tij pak momente më parë në qytetin bregdetar Le Havre në Francë. Presidenti kishte shkuar për të përshëndetur disa anije me vela të cilat do të nisen drejt Brazilit.

Gjatë vizitës ai u takua me shumë persona që e përshëndetnin, ndër të cilët edhe zotëria shqiptar. Sapo pati mundësinë t’i afrohej, bashkëatdhetari ynë i kërkoi presidentit Macron që të ndihmonte shqiptarët në Francë sepse në Shqipëri situata është e vështirë.

Por pas kësaj që tha, zotëria nga Shqipëria, i cili preferon të mbetet anonim, u lumturua pa masë nga përgjigjja që i ktheu presidenti i Francës.

Ja videoja e publikuar në JOQ