Shpërthim i fuqishëm tritoli në një biznes

0
375

Një sasi e konsiderueshme tritoli ka shpërthyer pranë një biznesi në Burrel.

Shpëthimi ka qenë tepër i fuqishëm duke shkatërruar dy makina në pronësi të një biznesmeni si dhe ka shkaktuar thyerjen e xhamave të banesave aty pranë, transmeton Klan Kosova.

Nuk raportohet për viktima.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen ”Drita” të qytetit.

Forca të shumta policie kanë arritur në vendngjarje dhe punaun për identifikimin dhe kapjen e autorëve të cilët raportohet se e kanë hedhur lëndën plasëse jashtë rrethimit të biznesit dhe janë larguar në drejtim të paditur, shkruan Newsbomb.