Shpërthim i fuqishëm në Austri, raportohet për viktima dhe të plagosur

0
177

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Austri, ku raportohet të paktën për 1 të vdekur dhe disa të plagosur.

Shpërthimi mësohet të këtë ndodhur në një gazsjellës, në Baumgarten në lindje të Vjenës Lindore .

Një person është vrarë dhe disa janë plagosur në një shpërthim në shpërndarësin kryesor të gazsjellësit të Austrisë, njoftoi policia austriake.

Policia, ambulanca dhe helikopterët e shpëtimit thuhet se janë rrethuar zonën. Disa media raportojnë për rreth 60 të plagosur.

Shpërthim ndodhi në orën 8:45 sipas kohës lokale duke u pasuar nga një zjarr i fuqishëm.