Shokohen të gjithë..! Zbulohet ekipi i ri i Mascheranos

0
201

Barcelona ka pranuar shitjen prej 10 milion euro të mbrojtësit Javier Mascherano në Hebei China Fortune me një marrëveshje të afërt, sipas njoftimeve në Spanjë.

33-vjeçari Mascherano i la Blaugranët në janar, e ka vendosur të i bashkohet klubit kinez për të marrë 7 milion euro në vit në rrogë, një rritje prej 1 milion euro në marrëveshjen e tanishme, përcjell ORAinfo.

Një raport i Sportit Diario tani tregon se një marrëveshje është arritur midis klubeve pas ardhjes së Yerry Mina në Camp Nou

Hebei China Fortune menaxhohet nga ish trajneri i Real Madrid, Manuel Pellegrini, ndërsa ata aktualisht kanë ish-mesfushorin e Sevillas Stephane Mbia dhe Gervinho – ish-futbollistin e Arsenalit dhe Romas, Ezequiel Lavezzi.

Thomas Vermaelen po luan aktualisht për shkak të lëndimeve të Argjentinasit dhe Umtitit, ndërsa klubi tani do te marrë frymë lirshëm pasi që ka nënshkruar me mbrojtësin kolumbian Yerry Mina./ORAinfo