Sherr mes shqiptarëve në Francë, njëri plagoset rëndë me thikë

0
226

Një shqiptar është plagosur gjashtë herë më thikë në Montpellier në Francës.

Sipas mediave vendase, policia arrestoi autorin e krimit, i cili raportohet se është po shqiptar, emigrant 16-vjeçar.

Nuk bëhet me dije as identiteti i të plagosurit, që është shtruar në spital, dhe as i autorit të arrestuar tashmë.

Shkaku i këtij konflikti që degjeneroi më përdorimin e thikës është i paqartë.