Rrogë të majme, Robben mendon të transferohet atje ku nuk pritej!

0
222

Arien Robben është në bisedime të avancuara me skuadrën japoneze, Tokyo.

Ylli holandez ka njoftuar se në fund të sezonit do të largohet nga gjiganti gjerman për të ndryshuar skuadër dhe kampionat.

Raportohet se FC Tokyo i ka ofruar Robbenit një pagë të majme, ndërsa 35-vjeçari ka dy oferta edhe nga skuadra të mëdha holandeze.

Tashmë është vendimi i 35-vjeçarit për të vendosur vendin ku do i japë fund karrierës së tij në futbollin aktiv.