Ronaldo flet për ‹El Clasicon’, ja çfarë thotë

0
182

Cristiano Ronaldo do ta shikojë El Clasicon nga Torino dhe thotë se, me gjithë respektin që ka për Barcelonën, ai e bartë Real Madridin në zemër dhe shpresoj se ndeshja e sotme do të jetë e lumtur për ish-klubin e tij.

Nga miliona tifozë që do ta shikojnë El Clasicon në televizor sot, do të jetë një spektator i veçantë – një njeri, i cili për herë të parë në një dekadë, nuk është në radhët e Real Madridit për t’u përballur me rivalin e vjetër, Barcelonën dhe ai është Cristiano Ronaldo.

Sulmuesi portugez, i cili e braktisi Madridin për Juventusin për 117 milionë euro këtë verë, do ta ndjekë takimin e pasdites në “Camp Nou” nga Torino.

Ronaldo foli për të përditshmen spanjolle “AS”, dhe i dërgoi një mesazh përkrahës Real Madridit.

Ai mund të mos jetë më në klub, por kjo nuk e parandaloi atë t’i urojë ish-bashkëlojtarëve fitoren në El Clasico.

“Kam shumë respekt për Barcelonën, por unë e kam në zemër Real Madridin. Prandaj, shpresoj se ndeshja e sotme do të jetë ditë e lumtur për Real Madridin”, tha Ronaldo.