Rihapet pista, dronët e dyshimtë e mbyllen aeroportin për 24 orë

0
176

Aeroporti i Gatëick  në Angli është hapur pasi disa dronë të dyshimtë shkaktuan mbylljen e tij për më shumë se një ditë.

Aeroporti tha se pista e avionëve është në dispozicion të pasagjerëve dhe një numër i kufizuar avionësh janë planifikuar të fluturojnë.

Mijëra udhëtarë mbeten të bllokuar në aeroport, ndërsa policia vazhdon kërkimet për gjetjen e personit që drejtonte dronin.

Fluturimit u anuluan pasi dronët u vunë re mbi aeroport të mërkurën dhe të enjten.

Policia deri më tani nuk arriti të gjejë dronët apo pilotin e tyre.