Rekord/ 7 vjeçari merr 22 milionë dollarë nga Youtube

0
319

Një djalë shtatëvjeçar i cili shqyrton lodrat është zbuluar si ylli më i ri dhe më me fitime në YouTube, duke arritur në 22 milionë dollarë.

Vlerësimi nga revista Forbes zbuloi se Ryan i Ryan ToysReview e prishi Jake Paulin me $ 500,000 për 12 muaj deri në qershor, përcjell syri.net.

Videot janë të postuara ditë më parë dhe njëri promovon një vezë gjigande mister blu që mban fytyrën e Ryan dhe kjo si video ka pasur më shumë se një milion shikime që nga e diela.

Kanali i Dude Perfect ishte në vendin e tretë, duke bërë 20 milionë dollarë, thotë Forbes në raportin e saj.