Real Madrid – Valladolid, Solari e nis aventurën në La Liga me këtë formacion

0
153

Los Blancos’ në ‘Santiago Bernabeu’ do të presin skuadrën e Valladolid për të zhvilluar ndeshjen e javës së 11-të.

Ndeshja mes Real Madridit dhe Valladolidit fillon nga ora 16:15.

Në ndeshjen e parë si trajner i Realit në La Liga, Solari ka vendosur të startojë me këtë formacion:

Real Madrid: Courtois; Odriozola, Nacho, Ramos, Reguilón; Casemiro, Kroos, Modric; Asensio, Benzema, Bale.

Valladolid: Masip, Nacho, Calero, Olivas, Javi Moyano, Alcaraz, Míchel, Toni Villa, Antoñito, Leo Suárez, Ünal.