Real Madrid transferon lojtarin e Liverpoolit, ja cili është ky futbollist

0
243

Ish-sulmuesi egjiptian i Romës, Mido, në një postim në llogarinë e tij në “Twitter” ka shkruar lajmin se Muhamed Salah mund të transferohet te Real Madridi.“Nuk besoj se Salah do të rrijë ne Liverpool, për shumë kohë, ai shumë shpejt do të shkojë në Madrid. Hala Madrid!”, shkruan lojtari egjiptian.Salah u transferua nga Roma në Liverpool këtë verë dhe ka shënuar 14 gola në 18 ndeshje, ku 6 nga rrjetat kanë ardhur në Ligën e Kampionëve.

Përndryshe egjiptiani kryeson në listën e golashënuesve në Premierligë, me nëntë gola të shënuara.