Qëllon me thikë fëmijët e shkollës fillore, 20 të plagosur, arrestohet

0
269

Një burrë ka goditur me thikë 20 nxënës në një shkollë fillore në Pekin. Tre prej fëmijëve raportohen me plagë serioze, njoftoi media lokale.

Sulmi ndodhi të martën rreth orës lokale 11:15 në lagjen Xicheng të qytetit.

Tre fëmijët që morën plagë të rënda, janë në gjendje të qëndrueshme dhe dëmtimet e tyre raportohen të jenë jo-kërcënuese për jetën.

I dyshuari është arrestuar.