Presidenti dhe ambasadori britanik pinë të relaksuar kafe në mes të Prishtinës (Foto)

0
266
Ishte raportuar për prishje të raporteve në mes presidentit të vendit Hashim Thaçit, dhe ambasadorit britanik në Kosovë Ruairi O’Connell.

Por sot ata kanë bërë homazhe bashkë  për nder të Memorialit Përkujtimor i Britanikëve në Prishtinë.

Pas homazheve Thaçi dhe O’Connell kanë pirë kafe në një lokal afër sheshit të kryeqytetit.

Më herët mediat kishin raportuar se O’Connel e kishte lëshuar një takim ku presidenti po iu drejtohej të pranishmëve./Lajmi.net/