Policia arreston Lecin, ja çfarë të keqe bëri

0
259

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar për dhjetëra raste të grabitjeve. Bëhet fjalë për E. Dragusha (43 vjeç) dhe A. Leci (37 vjeç). Pjesë e operacionit ka qenë edhe bastisja e shtëpive të të dyshuarve, me këtë rast policia ka gjetur dhe ka konfiskuar: Veturë, armë, kartëmonedha, telefona etj.

Gjërat që policia i ka konfiskuar:

një veturë Golf IV ngjyre e kaltër me targa vendore,(dyshohet të jetë përdorur në rastet në fjalë)një armë të gjate AK47 se bashku me karikator dhe 10 fishekë,

një qese e vogël me substancë narkotike (mariuhane) dy kartëmonedha të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara,një telefon celular Samsung dhe një Ipad si dhe disa dëshmi të tjera që mund të lidhen me rastet.

Të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, njofton policia, transmeton Expres