Policia arreston 25 mafiozë, në mesin e tyre edhe një grua

0
236

Policia italiane ka arrestuar 25 mafiozë në Palermo të Sicilisë, duke përfshirë Mariandella di Trapani, gruan e shefit të mafisë, e cila ka marrë përsipër detyrat e tij derisa ai gjendet në burg.

Në arrestimin e anëtarëve të klaneve San Lorenzo dhe Resutan, që ndodhën sot, morën pjesë mbi 200 policë me dy helikopterë.