Pini ujë me limon në vend të ilaçeve nëse keni një nga këto 5 probleme

0
231

Ekspertët e shumtë rekomandojnë që ne ta fillojmë ditën me një gotë ujë të ngrohtë me limon.

Për përgatitjen e kësaj pije, ju do të keni nevojë për të vluar ujë, lëreni atë mënjanë në mënyrë që ajo të qetësohet dhe pastaj shtoni lëng limoni të shtrydhur.

Duke pirë këtë pije në mëngjes, ju furnizoni trupin tuaj me ushqyesit thelbësorë dhe përmirësoni shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Është një fakt i njohur se lëngu i limonit është i bollshëm në vitamina C dhe B, antioksidantë, proteina, fosfor, flavonoide, vajra të paqëndrueshëm, kalium dhe karbohidrate.

Efektet e fuqishme antibacteriale dhe antivirale e lëngut të limonit do ta bëjë sistemin tuaj imunitar të fortë dhe do të ndihmojë trupin tuaj për të luftuar infeksionet dhe sëmundjet.

-Shëron aknet

-Zvogëlon oreksin

-Heq gurët në veshka

-Ngre sistemin tuaj imunitar

-Ilaç kundër ftohjes dhe gripit./a.k/noa.al