Pini një gotë nga ky përbërës para gjumit dhe do të mrekulloheni me atë që do i ndodhë trupit tuaj

0
377

Kjo pije e mahnitshme do të pastrojë zorrën e trashë nga të gjitha mbetjet toksike dhe gjithashtu do t’ju ndihmojë të humbisni kilet e tepërta.

Ju do te habiteni kur te shihni se kjo pije do t’ju ndihmojë të digjni dhjamin, veçanërisht në zonën e barkut.

Yndyra e grumbulluar rreth barkut tuaj lidhet me disa çështje shëndetësore, duke përfshirë: diabetin, sëmundjet kardiovaskulare dhe presionin e lartë të gjakut. Disa studime kanë treguar një lidhje midis diabetit tip 2 dhe yndyrës së barkut.

Pije që ne ofrojmë ka 5 përbërës vërtetë të efektshëm për djegien e yndyrës:

limon, uthull molle, xhenxhefil, majdanoz dhe kanellë!

Përbërësit:

• Një limon

• Një filxhan majdanoz

• Një lugë gjelle xhenxhefil

• Një lugë çaji uthull molle

• Një lugë çaji pluhur kanelle

• Gjysmë litër uji

Udhëzime:

Vendosni të gjithë përbërësit e sipërpërmendur në një blender dhe përziejini mirë! Pini këtë pije çdo natë para gjumit dhe do te zgjoheni me më pak peshë çdo mëngjes! Ju do të habiteni nga rezultatet.