Përzierja e qumështit me hudhër është çudibërëse

0
226

Shumë e shumë njerëz janë të interesuar për shëndet të mirë, por assesi nuk pranojnë të marrin ilaçe farmaceutike. Për këta njerëz, ilaçi i përsosur duhet të jetë natyral, i përbërë me elemente natyrale, e jo me përbërës të panjohur për ne.

Ilaçi i prezantuar në këtë artikull është i njohur, pasi që qumështi me hudhër ndihmon në shërimin e astmës, pneunomisë, bronkitit dhe sëmundjeve tjera.

Përbërësit: Dy gota qumësht, 8 karafila hudhra, një gotë ujë.

Hapi i parë që duhet të bëni është të pastroni dhe t’i qëroni karafilat e hudhrës, dhe në një tas t’i hidhni qumështin dhe ujin, pastaj ia shtoni hudhrat dhe i zieni, por pa i përzier.