Përdorni maskën me limon dhe mjaltë që të dukeni 10 vjet më të rinj

0
206

Këto 2 përbërës të thjeshtë do t’ju ndihmojnë të rinovoni lëkurën tuaj dhe të dukeni 10 vjet më të rinj brenda natës!
Ekspozimi ndaj diellit, përdorimi i produkteve kozmetike, dieta e varfër, ndryshimet hormonale dhe shumë faktorë të tjerë do të përshpejtojnë procesin e plakjes.
Sipas ekspertëve, këta faktorë janë arsyeja kryesore pse lëkura humbet elasticitetin e saj. Pra, ne ju rekomandojmë që ju të ndaloni përdorimin e këtyre produkteve të shtrenjta.

Ja se çfarë duhet të bëni:
Merrni gjysmën e limonit dhe shtoni ½ lugë çaji me mjaltë mbi të. Fërkoni butësisht zonën e prekur nga rrudhat.
Lëreni atë për 10 minuta dhe shpëlarje me ujë të ngrohtë.
Dhe e fundit – ju duhet të lani fytyrën tuaj me ujë të ftohtë (për të mbyllur poret)