Partizani tjetër afrim në merkato, nënshkruan me këtë mesfushor

0
223

Pas transferimit të Idrizajt ditën e djeshme, klubi i Partizanit ka afruar edhe një mesfushor.

Bëhet fjalë për një futbollist 25 vjeçar me origjinë nga Kongo, por me pasaportë finlandeze. Kevin Mombilo vjen si futbollist i lirë duke nënshkruar një kontratë 18 mijore me të drejtë rinovimi.

Mesfushori i djathtë është aktivizuar me disa ekipe në Finlandë ku spikasin Inter Turku, PK-35 Vanta, dhe Honka.