PARTIA QË KA SHPALLUR FITOREN NË MITROVICË

0
291

Para selisë së Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë, tashmë janë mbledhur qytetarë të shumtë në përkrahje të kandidates të PDK-së, Valdete Idrizi.

Ata janë parë me vetura dhe flamuj të shumtë të PDK-së nëpër rrugët e Mitrovicës.

Kandidatja për kryetare të Mitrovicës nga radhët e PDK-së, Valdete Idrizi, tha para mediave se nuk mund të precizojë saktë shifrat, por fitorja e PDK-së është duke u thelluar bindshëm.“Rezultatet janë shumë të mira nga terreni, nuk mund të flas me shifra konkrete, por ajo që e di me siguri, fitorja është duke u thelluar bindshëm”, ka thënë Idrizi./Insajderi