Parashikimi i motit për sot

0
201

Instituti Hidrometeorologjik njofton se sot vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik dhe parashihet të ketë intervale me diell dhe vranësira të pjesshme.

Sipas IHK-së, temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet -5 deri-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi deri 8m/s./