Pacolli: Demarkacioni, kryetema e çdo takimi me ndërkombëtaret

0
306

Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli thotë se demarkacioni me Malin e Zi është kryetema e çdo takimi qe ai po i realizon jashtë vendit.

“Kërkesa e miqve tanë është e qartë, kryeni demarkacionin dhe u hapet perspektiva europiane edhe për liberalizim vizash”, tha Pacolli në emisionin ‘Debat’ në televizionin publik të Kosovës.

Duhet ta kryejmë këtë proces në mënyrë që të mos mbetemi të bllokuar nënvizoi Pacolli duke shtuar se edhe 100 ditshi i punës se qeverise ka pasur rezultate.

Marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi ishte nënshkruar në Vjenë më 2015.