Nottingham – Arsenal: Formacionet zyrtare

0
281

Arsenal do të mundohet të vazhdoj garën në FA Cup.

Gunners do të jenë mysafirë të skuadrës së Championship, Nottingham Forest, e cila në të kaluarën e ka fituar dy herë Ligën e Kampionëve.

Tashmë te dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare, ku shihen disa ndryshime.

Cazorla, Monreal, Ramsey, Giroud, Koscielny dhe Kolasinac  nuk do të jenë në dispozicion të Arsene Wengerit.

Te vendasit do të mungon vetëm një lojtar Henderson.

Theksojmë se në rast se nuk ka fitues atëherë do të duhet të zhvillohet ndeshja e dytë dhe kësaj radhe vendas do të jetë Arsenali.

Nottingham: Smith, Lichaj, Mancienne, Traore, Osborn, Cash, Clough, Brereton, Dowell, Vaughan dhe Worrall

Arsenal: Ospina, Debuchy, Metesacker, Holding, Willock, Elneny, Nelson, Maitland-Niles, Walcott, Iwobi dhe Welbeck