Një djalë, nëna dhe gjyshi i tij vdiqën brenda një muaji, mjekët besojnë se vuanin nga e njëjta sëmundje (Foto)

0
357

Ashley Tomlin besohet të ketë vdekur nga gjendja e njëjtë e zemrës që pretendohet se ndërroi jetë edhe djali i saj 10-vjeçar.

Ajo, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ka vdekur nga një “zemër e thyer”, pasi humbi djalin e saj Jak vetëm disa javë më parë.

Dhe kjo nuk është e gjitha. Dhjetëvjeçari vdiq 22 orë pasi vdiq gjyshi i tij James.

Jak Fada, nga South Shields, vdiq në spital në 6 nëntor, orë pas ankimit për dhimbje gjoksi.

Mjekët i thanë familjes së tij të shkatërruar që kishte pësuar një arterie e dëmtuar. Vdekja e tij erdhi më pak se 22 orë pasi gjyshi i tij i madh James Tomlin vdiq.

Pastaj, gjatë orëve të hershme të mëngjesit të së hënës, mamaja e tij Ashley u bë anëtari i tretë i familjes që humbi jetën, në një kohë brenda një muaji.

Mjekët besojnë se të tre anëtarët e familjes iu nënshtruan të njëjtës gjendje vdekjeprurëse, gjë që mund të shkaktojë një dëmtim të arteries.

Si rezultat, të afërmit e tyre do t’i nënshtrohen testeve për të kontrolluar nëse ata janë në rrezik. /Telegrafi/