“Neymar është i mirëseardhur te Real Madridi”

0
251

Mesfushori i Real Madridit, Casemiro, shpreson që Neymar,të bashkohet me liderët e Lla Ligas. Neymar, tani 25 vjeç ka qenë i lidhur me një kalim në Madrid në të kaluarën, or këtë verë zgjodhi Paris Saint-Germainin.

Ai u largua nga Barcelona për rekordin botëror prej  222 milionë eurove.Casemiro ka thënë se do të ishte i lumtur nëse Neymar do të vinte në Santiago Bernabeu.“Ai është një yll. Ai e di se çfarë po bën. Ai është një lojtari madh dhe është gjithmonë i mirëseardhur te Real Madrid”.“Shpresoj që të vij, por ai është i lumtur në klubin e tij”, ka thënë Casemiro.

Brazili barazoi ndaj Anglisë pa gola në ndeshjen e zhvilluar në Wembley.