Nena eshte emri i Zotit ne buzet dhe zemrem time!

0
964

Azem Maksutaj kampion i shumefisht i botes ne Kick Boks e perkujton me mall Nenen e tij.

Sot me 08.11-2018 behen 10 vite kur ti ike ne amshim Nena ime e dashur dhe shume e shtrejte.

Gjithçka që jam apo shpresoj se do të jem, eshte merite e nënës time engjëllore!

Te qofte i lehte dheu i Kosoves martire qe e deshte aq shume Nena ime.

Vdekja të ndau nga jeta por jo edhe nga zemrat tona, ne do të vazhdojme te jetojme dhe jem krenarë qe ishe.

Kampioni i shumfisht ne KickBoks i cili jeton dhe vepron ne Winterthur te Zvicres me falije, thot se jam i lumtur qe i mbeta besnik fjaleve te Nenes.

Une e plotesova deshiren tuaj Nena ime dhe arrita karrieren me te vrullshme te mundur 14 here kampion Bote ne Kickboks  e poashtu i qendrova fjaleve tuaja besnik dhe u martova me shqiptare dhe krijova familje te shkelqyer.

Te jetosh ne zemrat e atyre qe i le pas do te thote te mos vdesesh kurre, dhimbja për Ty eshte plage qe nuk sherohet, mungesa jote  nuk plotësohet me asgje.

 

Me mall e dashuri te përkujtojme: Azem Maksutaj me Babane dhe vellezetit e motren dhe me bashkeshorten Njomza Maksutaj dhe djemte Leandro Leon dhe Klevis Maksutaj.