Në selinë e Vetëvendosjes troket njëri nga ambasadorët e huaj

0
210

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje përderisa Sekretari Organizativ, Ismajl Kurteshi ka bërë të ditur se janë marrë disa vendime në të.Kurse siç mëson Indeksonline, në selinë e Vetëvendosjes shumë shpejtë pritet të arrijë njëri prej ambasadorëve të huaj në Kosovë.

Duhet përkujtuar që  gjatë ditës uraportua se Shpend Ahmeti, Visar Ymeri dhe Dardan Sejdiu janë takuar me ambasadorin gjerman në Kosovë,Christina Heldt.