Mourinho ka folur pas fitores në derbi ndaj Arsenalit.

0
190

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, është deklaruar pas fitores 3:1 ndaj Arsenal, përcjell Insajderi.

United e mposhti Arsenalin me rezultatin bindës 3:1 në “Emirates”, në kryendeshjen e xhiros së 15-të të kampionatit anglez.

Mourinho tha pas ndeshjes se sipas tij, De Gea është portieri më i mirë në botë.

“Mendoj se ishte një ndeshje fenomenale. Më pëlqeu shumë mënyra se si ekipi im luajti dhe luftoi”, deklaroi pas ndeshjes Mourinho.

“Por, duhet të them poashtu se Arsenali në disa periudha luajti futboll të jashtëzakonshëm dhe sulmues, duke na shkaktuar probleme”, shtoi portugezi.

Mourinho tha pas ndeshjes se sipas tij, De Gea është portieri më i mirë në botë.

“Mendoj se ishte një ndeshje fenomenale. Më pëlqeu shumë mënyra se si ekipi im luajti dhe luftoi”, deklaroi pas ndeshjes Mourinho.

“Por, duhet të them poashtu se Arsenali në disa periudha luajti futboll të jashtëzakonshëm dhe sulmues, duke na shkaktuar probleme”, shtoi portugezi.