Mehmeti: Ashtu si Rugova edhe Kurti mund të jetë pengesë, andaj rrezikon të eliminohet ose të helmohet

0
276

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po konsiderohet si i vetmi lider në Kosovë që mund të marr pushtetin aktualisht,  kjo për faktin se ai është i vetmi lider në Kosovë që i sfidon dhe ua rrezikon pushtetin Klanit “Pronto”.

Si rrjedhojë e kësaj, Kurtit mund t`i rrezikohet edhe jeta nga kundërshtarë politik, të cilët i frikësohen ardhjes së tij në pushtet.

Një kundërshtim i hapur Kurtit po i vije edhe nga gazetari Baton Haxhiu, i cili Lëvizjen Vetëvendosje e ka etiketuar edhe si “organizatë kriminale”.

Analisti politik Faton Mehmeti duke folur rreth kësaj çështje ka thënë se Lideri i VV-së, Albin Kurti ka treguar guxim edhe në luftë andaj është në natyrën e tij guximi.