Me plis në kokë e me flamur kuq e zi, ky është urimi i Cimës për 28 Nëntorin

0
302

Sot shqiptarët në të gjitha vendet e botës festojnë 105 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë.

Për këtë ditë feste urimet vijnë nga të gjitha anët, disa prej tyre shumë të veçanta, shkruan lajmi. Një urim të tillë në këtë ditë feste e ka bërë edhe aktori i njohur kosovar, Rasim Thaçi-Cima përmes rrjeteve sociale. Në llogarinë e tij në Facebook, Cima ka publikuar një fotografi në të cilën shihet me plis në kokë dhe me flamurin kombëtar krahëve.

“Urime 28 Nëntori të gjithë Shqiptarëve anë e mbanë trojeve Shqipëtare ????????”, ka shkruar Cima mbi fotografi e cila mori komente dhe pëlqime të shumta nga ndjekësit.