Mazda3 e re pritet të debutojë në fund të nëntorit

0
292

Brezi i ri i hatchback kompakt Mazda do të ketë premierën botërore në shfaqjen e ardhshme të veturave në Los Anxhelos, e cila fillon më 28 nëntor.

Ashtu si modeli aktual dhe «treshja» e re do të ketë një të ashtuquajtur «shpirt të lëvizjes», projektimin që Mazda ka futur në fillim të dekadës së dytë të shekullit 21, transmeton KosovaPress.

Mazda3 për 2019 do të ngjasojë me konceptin tërheqës Kai nga viti 2017, me disa lëshime stilistike që secili prodhues ka të bëjë në mënyrë të racionalizuar dhe zhvlerësuara e prodhimit në masë.

Makina përdor një brez të ri të teknologjisë Mazda Skyactiv, si në aspektin e platformës mekanike, dhe kur është fjala për motorizimin e automjetit.

Aduti më i madh i Mazda3 duhet të jetë motori i fundit i benzinës SkyActiv-X që pretendohet të jetë ekonomikisht si një naftë ekuivalent. Spekulohet se agregati 2.0 ka rreth 190 kuaj fuqi dhe Mazda3 e re do të jetë gjithashtu në dispozicion në variantet më të lira të motorit benzinë SkyActiv-G dhe dizel SkyActiv-D.

Më shumë detaje dhe fotografi të këtij modeli do të publikohen në fund të nëntorit, në prag apo në ditën e premierës botërore.