Maffeo shkëlqeu ndaj Barçës dhe Realit, Man City ia tregon çmimin gjigantëve spanjollë

0
263

Pablo Maffeo, i riu i Manchester Cityt, është duke tërhequr interes nga dy klubet më të mëdha të Spanjës, Real Madridi dhe Barcelona.

Maffeo është në huazim në Girona këtë sezon, ku ai ka impresionuar në paraqitjet e tij në La Liga.

Paraqitjet e tij superiore sidomos në takimet me skuadrat e mëdha ka çuar në interesimin nga klubet spanjolle.