Liverpool i vë syrin yllit të ri gjerman

0
329

Skautët e Liverpool e kanë përcjellë të riun e Bayer Leverkusen, Kai Havertz, që shkëlqeu në përballjen e Gjermanisë ndaj Bjellorusisë të mërkurën.

Havertz shënoi katër gola dhe dhuroi një asist në fitoren 5-1 të gjermanëve, ndërsa në nivel klubesh, kontrata e tij me Leverkusen vlen deri më 2022.