Liverpool 3-0 Southampton, notat e lojtarëve (Foto)

0
312

Liverpooli ka fituar me rezultat të pastër 3-0 ndaj Southamptonit në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të kampionatit anglez.

Reds kanë vazhduar me fitore në kampionat dhe qëndrojnë mirë në pozitat e para në renditjen e Ligës Premier pas fitoren ndaj Southamptonit.

Golat në këtë takim për skuadrën e Jurgen Klopp u shënuan nga Mohamed Salah (31, 41’) dhe Philippe Coutinho (68’).