Ky përbërës nga kuzhina juaj do largoj hemorroidet brenda 24 orëve!

0
527

Besojeni ose jo, ka një përbërës me të cilin ju mund të shëroni hemorroidet në shtëpi! Ky përbërës do largojë hemorroidet tuaja brenda 24 orëve.

Uthulla e mushtit të mollës, siç e dimë ka shumë benefite për shëndetin tonë. Ky përbërës është i aftë të trajtojë shumë probleme përfshirë këtu dhe hemorroidet. Metoda e mëposhtme është efektive në trajtimin si të hemorroideve të jashtme ashtu edhe të brendshme madje dhe hemorroidet që rrjedhin gjak. Hemoragjia do ndalojë shumë shpejt pasi këtij trajtimi.

E vetmja gjë që mund të bëni është të shysni një top pambuku në një enë me uthull molle dhe aplikojeni në hemorroidet e jashtme. Mbajeni copën e pambukut në zonën e infektuar për rreth 30 minuta. Përsëriteni trajtimin nëse është e nevojshme.

Ndërsa, hemorroidet e brendshme mund të trajtohen me uthull molle të ngrirë. Mjafton të ngrini pak uthull molle në formën e një “plumbi” dhe më pas shtyjeni atë në zonën e anusit. Do keni rezultate pozitive brenda 24 orëve. Ju rekomandojmë të konsumoni ushqime të buta për 3 ditët në vazhdim./Shije.al/