Kosova ofron deminerët e FSK-së në luftë kundër ISIS-it (VIDEO)

0
239

Kosova është edhe anëtar i koalicionit global kundër të ashtuquajturit Shtet Islamik.Përveç që dha 100 mijë dollarë, vendi i vogël europian po i ofron edhe deminerët dhe njësitet e kërkim shpëtimit të FSK-së për t’i dërguar në Irak e Siri./gazetablic