Koreja e Veriut lanson një raketë balistike

0
219
 Koreja e Veriut sonte ka lansuar një raketë balistike, të paidentifikuar, nga provinca jugore e Pyongyang, njoftoi Komanda e forcave të përbashkëta të Koresë së Jugut.

Siç pohohet, raketa ka rënë në lindje dhe Koreja e Jugut së bashku ushtrinë amerikane po analizojnë incidentin e fundit, raporton Jonhap.