Kompanitë e basteve zgjedhin fituesin e Kupës së Botës. Ja befasia!

0
249

Peru është bërë kombëtarja e fundit që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Kompanitë e basteve kanë publikuar koeficientët për skuadrën favorite që pritet të triumfojnë në Kupën e Botës

Pa dyshim që favorite janë Gjermania dhe Brazili të cilët kuotohen me koeficientin 6, ndjekur nga Franca dhe befasisht Spanja që renditet në vendin e katërt.

Shorti për fazën e grupeve do të hidhet me 1 dhjetor, ndërsa Kupa e Botës do të zhvillohet nga 14 qershori deri më 15 korrik.