Kështu do duket modeli i ri i Sony Xperia

0
297

Deri më tani, tashmë kemi zbuluar se telefoni i ardhshëm Sony Xperia XA2 Ultra po mban numrin e modelit H4233, dhe tani kemi imazhe të gjalla të pajisjes.

Fotot që rezultojnë tregojnë se telefoni ka dy kamera të përparme dhe një sensor të gjurmëve të gishtave në anën e pasme, dhe mundësohet nga sistemi operativ Android Oreo.
Thashethemet dhe informacionet e mëparshme kanë zbuluar specifikat kryesore të telefonit, i cili do të ketë një ekran 6 inç 1080p 16: 9, procesor Snapdragon 630 SoC, 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ruajtëse. Nuk ka asnjë informacion kur telefoni Sony Xperia XA2 Ultra do të jetë i disponueshëm në treg dhe me çfarë çmimi do të shitet.