Këngëtarja që vjen sonte në Tiranë bie pre e grabitësve

0
233

Emeli Sande këngëtarja e njohur britanike e cila vjen sonte në Tiranë për të performuar me rastin e Natës së Bardhë , ka rënë pre e një grabitje pak ditë më parë.

Mediat britanike shkruajnë se Emelit i kanë vjedhur 300 mijë dollar nga llgaria e saj bankare.

Sipas mediave, këngëtarja dhe ish-bashkëshorti i saj ranë pre e një skeme të vjedhjes online. Por, fatmirësisht çështja u zgjidh dhe autoritetet britanike në Londër zbuluan autorin e dyshuar, që është Rasad Salam. Ngjarja ka ndodhur para disa ditësh, por është zbuluar sot nga mediat.