Kalendari i Champions League, ja kur do të luhen sfidat e 1/8-ave

0
174

Pas shortit të fazës se 1/8-ave, UEFA ka zyrtarizuar edhe kalendarin e ndeshjeve të Champions League. Sfidat e para do të zhvillohen më 13-14 dhe 20-21 shkurt, ndersa ato të kthimit 6-7 dhe 13-14 mars.

Ndeshjet e para:

13 shkurt

20:45 Juventus-Tottenham

20:45 Basel-Manchester City

14 shkurt

20:45 Porto-Liverpool

20:45 Real Madrid-PSG

20 shkurt

20:45 Chelsea-Barcelona

20:45 Bayern-Besiktas

21 shkurt

20:45 Sevilla-Manchester Utd

20:45 Shakhtar Donetsk-Roma